Vannak bizonyos csoportok, akiknek óvatosan kell bánni ezen termék fogyasztásával, vagy konzultálniuk kell orvosukkal mielőtt elkezdik szedni.
1. Alapvető Nyomelemek Optimalizált Egyensúlyban
A vSherpa Jód + Szelén étrend-kiegészítő a jód és szelén két kritikus nyomelem kombinációját kínálja, melyek elengedhetetlenek a pajzsmirigy megfelelő működéséhez. Ezen elemek szerepet játszanak az energiaszint stabilizálásában, a hormonháztartás egyensúlyban tartásában és a sejtek antioxidáns védelmében.
2. Megelőzés és Támogatás
Számos tanulmány hangsúlyozza a jód és szelén fontosságát a szervezetben, és azt is, hogy sok ember nem jut hozzá elegendő mennyiségben ezekhez az esszenciális nyomelemekhez. A vSherpa Jód + Szelén étrend-kiegészítő használata elősegítheti a hiánytünetek megelőzését, támogatva ezzel az általános jó közérzetet és a test egészséges működését.
3. Természetesség és Tisztaság előtérben
A vSherpa Jód + Szelén étrend-kiegészítő termék csak a legmagasabb minőségű jód és szelén forrásokat tartalmazza, anélkül, hogy mesterséges adalékanyagokat, színezékeket vagy tartósítószereket adnánk hozzá. A termékkel biztosíthatja, hogy a szervezete a lehető legtisztább formában jut hozzá ezekhez a létfontosságú nyomelemekhez.
Mire nyújt megoldást?
A Jód és Szelén: Az Egészséges Pajzsmirigy és Hormonháztartás Titkai
A táplálkozás tudományában gyakran hallunk makrotápanyagokról és vitamindús ételekről. De a mikroelemek, mint a jód és a szelén, ugyanolyan kritikus szerepet játszanak szervezetünk egészséges működésében. Különösen a pajzsmirigyben van kiemelkedő szerepük, ami a testünkben a hormonok egyensúlyának megőrzéséért felel.
A Modern Táplálkozás és a Jódhiány
Egyes kutatások szerint a modern táplálkozási szokások, különösen a feldolgozott élelmiszerek magas fogyasztása miatt, a jódbevitel csökkenhet az emberek étrendjében (4). A termőföldek kimerülése és a modern mezőgazdasági technikák is csökkenthetik a talaj jódtartalmát, amelynek következtében az élelmiszerek jódellátottsága is csökken (5).
A Szelén Kritikus Szerepe
A szelén nem csak antioxidáns tulajdonságokkal rendelkezik, hanem közvetlen szerepe is van a pajzsmirigyhormonok aktiválásában és a pajzsmirigy egészséges működésének fenntartásában (6). A szelén segít átalakítani a T4-et (tiroxin) aktív T3-má (trijódtironin), ami nélkülözhetetlen a sejtek anyagcseréjének optimális működéséhez.
Hormonháztartás és a Pajzsmirigy Fontossága
A pajzsmirigy működése közvetlenül hatással van szervezetünk hormonháztartására. A T3 és T4 hormonok nem csak az anyagcserét szabályozzák, hanem fontos szerepet játszanak a növekedésben, testhőmérsékletünk szabályozásában és még a szívverés sebességében is (7). Ha a pajzsmirigy nem működik megfelelően, az az egész test működését befolyásolhatja.
Az egészséges táplálkozás, amely magában foglalja a jód és szelén megfelelő bevitelét, kulcsszerepet játszik a pajzsmirigy egészségének fenntartásában és az általános jólét elősegítésében.
Összefoglalva: a jód és a szelén két kritikus nyomelem, melyek nélkül a pajzsmirigy nem tudna megfelelően működni. A modern táplálkozás és a környezeti tényezők miatt gyakori a jódhiány, ezért fontos tudatosan odafigyelni a megfelelő bevitelre. A pajzsmirigy egészsége közvetlenül hatással van az általános jólétünkre, energiaszintünkre és anyagcserénkre. Egyensúlyának megzavarása számos egészségügyi problémát eredményezhet, így kritikus a megfelelő jód- és szelénbevitel biztosítása, ezért is ajánljuk a vSherpa Jód + Szelén étrend-kiegészítő terméket.
A termék GMP auditált üzemben, ellenőrzött körülmények között készült. Glutén-, laktóz-, GMO- és titán-dioxid mentes. Nem tartalmaz semmilyen tartósítószert vagy színezéket. A kapszula anyaga: zselatin.
Mik a vSherpa Jód + Szelén étrend-kiegészítő hatóanyagai?
1 kapszulában, ami a napi ajánlott mennyiség:
50 mg Tengeri alga kivonat, ebből 500 mcg jód
100 mcg szelén
Mik a termék összetevői?
Összetevők: térfogatnövelő szer:
kukoricakeményítő, Jód (Ascophylum nodosum; tengeri alga kivonat), Szelén (szerves szelénnel dúsított élesztő), kapszula: zselatin
Ajánlott adagolás
Ajánlott mennyiség: napi 1 kapszula
OGYÉI notifikációs szám
OGYÉI notifikációs szám: 32958/2023
OGYÉI: Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet
Mikor szedjem?
Ajánlott időpont: Reggeli után vagy étkezés közben érdemes bevenni.
Miért? A jód és a szelén fontos szerepet játszanak a pajzsmirigy megfelelő működésében. Ezek az ásványi anyagok segítenek a hormontermelés szabályozásában, különösen a pajzsmirigyhormonok szintézisében. Reggel, étkezés közben történő bevétellel a szervezet könnyebben hasznosítja ezeket az ásványi anyagokat, és csökkenthető a gyomorirritáció esélye.
Gyártás
A vSherpa Jód + Szelén étrend-kiegészítő magyarországi GMP auditált üzemben készül. GMP: Good Manufacturing Practice, azaz Helyes Gyártási Gyakorlat. Alkalmazása a gyógyszeriparban terjedt el. A termékbiztonság és az egyenletes termékminőség érdekében alkalmazható módszerek általános gyűjteménye. Két fő eleme a hatékony gyártási műveletek és a hatékony ellenőrzés. A GMP követelményei a gyártáson kívül a minőségellenőrzésre is vonatkoznak. A gyártási és ellenőrzési adatokat dokumentálni kell és az adatokat meg kell őrizni, így azok visszakereshetőek.
- Zimmermann, M.B. (2009). Iodine deficiency. Endocrine Reviews, 30(4), 376-408.
- Ventura, M., Melo, M., Carrilho, F. (2017). Selenium and Thyroid Disease: From Pathophysiology to Treatment. International Journal of Endocrinology, 2017, Article ID 1297658.
- Köhrle, J. (2013). Selenium and the control of thyroid hormone metabolism. Thyroid, 15(8), 841-853.
- Zimmermann, M. B., & Boelaert, K. (2015). Jódhiány és annak következményei az emberi egészségre. Endocrine Reviews, 36(4), 389-408.
- Joy, E. J., Ander, E. L., Young, S. D., Black, C. R., Watts, M. J., Chilimba, A. D., ... & Broadley, M. R. (2014). A talaj jódtartalmának változásai és annak hatása az élelmiszer-termesztésre. Science of The Total Environment, 496, 139-150.
- Köhrle, J. (2015). A szelén és a pajzsmirigybetegségek: összefoglaló a molekuláris biológiai és fiziológiai összefüggésekről. Thyroid Research, 8(1), 9.
- McAninch, E. A., & Bianco, A. C. (2016). A pajzsmirigyhormonok szabályozása és az emberi egészség hatásai. Endocrinology and Metabolism Clinics, 45(2), 485-501.